Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

 Prezentace některých našich realizovaných projektů

yes  rodinný dům  v Dobříši, který byl připojen pouze na vytápění plynem dvěma samostatnými kotly v každé bytové jednotce, se majitelé rozhodli předělat na vytápění kotlem na pevná paliva. V domě byl původní starý systém komínu na tuhá paliva ukončen a "zavíčkován" pod střešní krytinou. Bylo nutné provést revizi stávajícího a navrhnout způsob napojení a vytvoření nadstřešní části nového komínového systému. Místním šetřením bylo zjištěno, že komín je tvořen čtvercovými keramickými vložkami, které se v náhradním dostatečném množství nedochovaly. Ani vyhledáváním po stavebních bazarech se nepodařilo zajistit stejný nebo obdobný materiál např. oválné vložky. Byl proto navrhnutý komín z nerezového plechu obalený skelnou vatou, obezděný "cementkami". Rovněž byla zajištěna hydroizolační část projektu a provedeno rozebrání krytiny, její upravení pro tvar komínu a plechování.

Výhody takového komínu spočívají ve výrazně lepších izolačních vlastnostech, nižší hmotnosti a značně vyšší odolnosti proti erozi. Po zajištění kolaudace komínu firmou Zeman s.r.o. jsme obdrželi pochvalné vyjádření majitelů. Rovněž děkujeme za spolupráci.

yes chalupa v obci Malý Chlumec byla napojena na nevyhovující komín, který byl mimo budovu "přilepený" ke zdi a který se při revizi a ohledání na místě doslova rozpadl. Bylo nutné okamžitě jednat a v duchu hesla "náš zákazník náš pán" jsme zahájili okamžitou sanaci a výstavbu komínu. Původní technologie tzv. "vylévání" , která spočivala v použití dvojího bednění - jedno uvnitř komínu, které se posouvalo postupně jak směs zasychala nahoru a druhé zvenku, se ukázala jako nedostatečná a podlehla zubu času. Aplikovali jsme vlastní metodu z cementových cihel v červeném barevném dekoru. Ze stejného materiálu je i zakončení. Samozřejmostí je revize komínu. Majitelé nám opakovaně vyjádřili svou spokojenost s funkcí i vzhledem komínu. Děkujeme také.

yesPoslední realizací byla chata ve Stříbrné Lhotě u Mníšku pod Brdy,kde nikdy nestál zděný komín ale pouze el.přímotopy., probíhala realizace základů,protipožární obložení dřevené chaty cetrisovými deskami o tlouš´tce 12mm a stavbou 7m stavebnice komína od firmy Nový Komín s.r.o.   s veškterými finálními úpravami, včetně instalace kamen,izolace a obkladů. 

 

 

TOPlist